Parafia pw. Bożego Ciała w Siedlcach

Podsumowanie roku formacyjnego 2023/2024

 

Dziękujemy Panu Bogu za kończący się rok formacyjny, za 38 osób w scholi parafialnej, 53 ministrantów i lektorów oraz 80 osób formujących się w Ruchu Światło-Życie. Podczas wakacji 51 młodych weźmie udział w 15-dniowych rekolekcjach oazowych.

 

 

 

 

 Dziękujemy osobom zaangażowanym w formację młodzieży w naszej parafii:
 
p. Mariusz Orzełowski – muzyk i muzykolog, dyrygent i chórmistrz, animator i menadżer kultury, samorządowiec. Nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 6 w Siedlcach z Oddziałami Integracyjnymi i wykładowca akademicki z zakresu emisji głosu w Instytucie Teologicznym w Siedlcach. Założyciel i wieloletni dyrygent Chóru Miasta Siedlce, inicjator powstania Sceny Teatralnej Miasta Siedlce oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja". Obecnie również Wiceprzewodniczący Komisji ds. Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej, Członek Zarządu Fundacji im. Św. Jana Pawła II "Fides et Ars" - fundacji, której założycielem jest Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Od 20 lat związany z Parafią Bożego Ciała w Siedlcach prowadząc chór mieszany i scholę dziecięco-młodzieżową. Warto dodać, że również wspiera jako chórmistrz i organista Parafię Św. Antoniego w Kotuniu.

 

Radosław Władziński – ceremoniarz, uczeń klasy humanistycznej w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, członek grupy literackiej „Witraż”, bramkarz klubu MKL SEMP Siedlce,
 
Jakub Talacha – ceremoniarz i animator oazowy dla chłopców kl. IV-VI SP, uczeń klasy matematyczno-geograficznej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach,

 

Monika Sędzimierz – animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla chłopców z kl. I liceum, fotograf i administrator parafialnego fanpage`a na Facebook`u, pracownik biurowy w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Siedlcach, członek Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji „Odrobina nadziei”,

 

Aleksandra Świder – animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla dziewczyn z kl. IV SP, uczennica klasy matematyczno-fizycznej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, zawodniczka Kawashi Team oraz wokalistka Zespołu Niekompletni,

 

Ewa Celińska – animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla dziewczyn z kl. V SP, absolwentka klasy humanistycznej w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Rodziny w Siedlcach, absolwentka pierwszego stopnia Szkoły Muzycznej w Siedlcach, członek grupy literackiej „Witraż”, członek zespołu muzycznego przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej, kandydatka na studia logopedyczne,

 

Łucja Grochowska – animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla dziewczyn z kl. VI SP, uczennica klasy humanistycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, członek grupy literackiej „Witraż”,

 

Natalia Kryńska - animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla dziewczyn z kl. VII SP, uczennica klasy biologiczno-chemicznej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, zainteresowania to biologia i manicure,
 
Amelia Wągrodzka - animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla dziewczyn z kl. VIII SP, uczennica klasy językowej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, zainteresowania to śpiew i gra na gitarze,

 

Karolina Harasim – animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla dziewczyn z kl. I liceum, pochodzi z par. Św. Józefa w Siedlcach, studentka na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku,
 
Paulina Matyjaszek – animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla dziewczyn z kl. III liceum, pochodzi z par. Św. Marii Magdaleny w Tuchowiczu, studentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Warszawskim, członek Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii, zainteresowania to gra na fortepianie i klarnecie,
 
Mateusz Połok – animator gospodarczy Ruchu Światło-Życie, student automatyki i robotyki stosowanej na Politechnice Warszawskiej, członek Duszpasterstwa Akademickiego „Arka” w Warszawie, 

 

Szymon Dębowski – odpowiedzialny za formację animatorów Ruchu Światło-Życie, pochodzi z par. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej, student bioinformatyki i biologii systemów na Uniwersytecie Warszawskim, członek Duszpasterstwa Akademickiego „Arka” w Warszawie, członek Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji „Odrobina nadziei”,
 
Ewelina Hernas – odpowiedzialna parafialnej diakonii oazowej, animatorka małej grupy Ruchu Światło-Życie dla dziewczyn i chłopców z kl. II liceum, pochodzi z par. Najświętszego Serca Pana Jezusowego we Włodawie, studentka pedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, członek Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji „Odrobina nadziei”.